Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

10.05.2018

Prawdziwy festiwal strzelecki urządzili sobie w niedzielne popołudnie piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska, którzy w spotkaniu 26. kolejki rozgromili na własnym boisku Naprzód Jabłonowo Pomorskie 10:0 (5:0).

Kujawianka Izbica Kujawska – Naprzód Jabłonowo Pomorskie 10:0 (5:0).
Bramki:
Tabaka 2 (8, 52), Przybyszewski (27), Galanciak 2 (30, 80), Zieliński 2 (33, 66), Kuropatwiński 2 (38, 77), Żuchowski (67).

Kujawianka: M. Mielczarek – Czapik, Przybyszewski ż, Cichowlas, B. Mielczarek (46. M. Biernacki ż) – Tabaka (57. S. Popieliński), Brzeziński (37. Siek), Galanciak, Kuropatwiński, Żuchowski – Zieliński (65. Wesołowski).

Przed sobotnim spotkaniem szkoleniowiec Kujawianki dokonał kilku zmian w składzie. Pauzującego za czerwoną kartkę Filipa Skupińskiego zastąpił Michał Żuchowski, za Kamila Kwiatkowskiego od pierwszej minuty zagrał Mateusz Przybyszewski, a między słupkami stanął Mateusz Mielczarek.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gospodarzy. Już w 8 minucie Kamil Kuropatwiński idealnie zagrał wzdłuż bramki do Olga Tabaki, który z kilku metrów otworzył wynik niedzielnego meczu. W kolejnych minutach stroną przeważającą byli nadal gospodarze, czego dowodem był celny strzał Kamila Kuropatwińskiego z 26 minuty. Minutę później Mariusz Cichowlas zdecydował się na strzał z 35 metrów, po czym bramkarz gości wybił futbolówkę wprost na głowę Mateusza Przybyszewskiego, który z najbliższej odległości podwyższył prowadzenie. Trzy minuty później kibice zgromadzeni na stadionie w Izbicy Kujawskiej zobaczyli trzecią bramkę. Łukasz Galanciak zdecydował się na strzał zza pola karnego i precyzyjnym strzałem z 20 metrów nie dał najmniejszych szans golkiperowi przyjezdnych. Goście w tym fragmencie gry byli bezradni i nie mogli przeciwstawić się dobrze grającym gospodarzom. W 33 minucie podopieczni Grzegorza Brzezińskiego podwyższyli wynik. Po dobrze rozegranym kontrataku Kamil Kuropatwiński idealnie zagrał do Kamila Zielińskiego, który z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Pięć minut później indywidualną akcją popisał się najlepszy strzelec IV ligi, który strzałem lewą nogą zdobył swoją 30 bramkę w sezonie. Do szatni piłkarze Kujawianki schodzili z przewagą pięciu goli.

Po zmianie stron przewagę nadal posiadali gospodarze, czego dowodem była akcja z 52 minuty, gdzie Oleg Tabaka strzałem z 20 metrów zdobył szóstą bramkę dla Kujawianki. W 66 minucie spotkania po składnej akcji całego zespołu na 7:0 podwyższył Kamil Zieliński. Wysokie prowadzenie drużyny Kujawianki nie zadowalało i minutę później Michał Żuchowski strzałem z 7 metrów umieścił piłkę w siatce. W 76 minucie gospodarze po raz kolejny mogli podwyższyć wynik, ale strzał wprowadzonego jeszcze w pierwszej połowie Damiana Sieka na rzut rożny sparował bramkarz gości. To nie był jednak koniec popisu strzeleckiego dobrze grających gospodarzy. W 77 minucie na 9:0 podwyższył Kamil Kuropatwiński, a trzy minuty później dziesiątą bramkę dla Kujawianki zdobył Łukasz Galanciak. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie piłkarze Kujawianki rozgromili Naprzód Jabłonowo Pomorskie 10:0.

Ostatni raz bardzo wysokie zwycięstwo piłkarze Kujawianki zanotowali w sezonie 2010/2011 , kiedy w 2. kolejce spotkań rozgromili na własnym boisku Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie 12:0.