Autor:

Michał Arciszewski

Utworzono:

01.11.2018

Piłkarze Kujawianki Izbica Kujawska w spotkaniu 13. kolejki IV ligi zremisowali na własnym boisku z Pomorzaninem Toruń 2:2 (1:0). Goście bramkę na wagę jednego punktu zdobyli w 90 minucie strzałem z rzutu karnego.

Kujawianka Izbica Kujawska – Pomorzanin Toruń 2:2 (1:0).
Bramki:
Tabaka 2 (20, 58) – Springer (47), Mądrzejewski (90, karny).

Kujawianka: Karolak – Wiliński, Cichowlas ż, Mazurkiewicz (68. Kowalski), Janik – Tabaka ż, B. Mielczarek, Kuliński, Kołodziejski (62. Siek), Wesołowski (81. Miziołek) – Galanciak.

Pomorzanin: Zapała – Orlicki, Murawski, Czarnecki, Biliński (46. Balcerowicz), Góral (77. Gęgotek), Mądrzejewski, Kwiatkowski, Czyżniewski (65. Pietrowski), Stasiak, Springer.

Pierwszą groźną sytuację w tym spotkaniu stworzyli sobie goście z Torunia, gdzie po błędzie Bartłomieja Mielczarka strzał Wojciecha Springeraz 7 minuty obronił Krystian Karolak. Pięć minut później celnie z rzutu wolnego uderzał Paweł Mądrzejewski. W 13 minucie dali o sobie znać gospodarze.Bartłomiej Mielczarek z 16 metrów zdecydował się na strzał, ale piłkę na rzut rożny wybili obrońcy Pomorzanina. Dwie minuty później krosowym podaniem do Jakuba Kulińskiego popisał się Mariusz Cichowlas, ale pomocnik Kujawianki uderzył obok bramki strzeżonej przez Łukasza Zapałę. W 20 minucie padła pierwsza bramka tego spotkania.Łukasz Galanciak z lewej strony boiska idealnie zagrał do Olga Tabaki, który strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później po podaniu Daniela Wilińskiego do Olga Tabaki, ten ostatni uderzył niecelnie na bramkę gości. W 26 minucie ponownie zaatakowali podopieczni Wiesława Borończyka. Trójkową akcję z udziałem Jakuba Kulińskiego,Olga Tabaki Jana Kołodziejskiego wykończył ten ostatni, ale uderzył zbyt lekko, żeby pokonać golkipera przyjezdnych. W 27 minucie Paweł Mądrzejewski z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę bramki Kujawianki. Pięć minut później w zamieszaniu podbramkowym Łukasz Galanciak strzelił obok bramki. Dwie minuty przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Oleg Tabakaz trzech metrów nie zdołał pokonać bramkarza gości.

Dwie minuty po zmianie stron goście doprowadzili do remisu.Oskar Balcerowicz z łatwością ograł Kamila Mazurkiewicza i zagrał do Wojciecha Springera, który strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans bramkarzowi Kujawianki. W 49 minucie ponownie Wojciech Springer zmusił do interwencji Krystiana Karolaka. Dziewięć minut później gospodarze podwyższyli wynik.Jakub Kulińskiz lewej strony boiska idealnie wyłożył piłkę wzdłuż bramki do Olga Tabaki, który z kilku metrów umieścił futbolówkę w siatce. Stracona bramka mocno podziałała na gości, którzy w miarę upływu czasu coraz częściej gościli pod bramką Kujawianki. W 79 minucie strzał dobrze dysponowanego w tym spotkaniu Wojciecha Springera został zablokowany. Siedem minut później odpowiedzieli gospodarze, ale strzał Przemysława Kowalskiego obronił Łukasz Zapała. W 90 minucie w zamieszaniu podbramkowym strzał Wojciecha Springera obronił bramkarz Kujawianki, po czym futbolówka trafiła do Oskara Balcerowicza, który został odepchnięty przez Mateusza Janika i sędzia główny zawodów wskazał na 11 metr. Rzut karny na gola zamienił Paweł Mądrzejewski i w Izbicy Kujawskiej mieliśmy remis 2:2. W doliczonym czasie gry obie ekipy mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Najpierw strzał Miłosza Kwiatkowskiego na rzut rożny sparował Krystian Karolak, a później Jakub Kuliński w idealnej sytuacji uderzył obok bramki.