Kujawianka - Sparta 0:2

Seniorzy brodnickiej Sparty odnieśli trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Tym razem w meczu 8. kolejki pokonali na wyjeździe Kujawiankę Izbica Kujawska 2-0.

W pierwszej części gry Spartanie prowadzili grę, mieli wyraźną przewagę i kilka razy zagrozili bramce rywali, najbliżej strzelenia gola był Adrian Kural, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam. Piłkarze Kujawianki starali się odpowiadać na ataki, zdobyli nawet gola, jednak sędzia wskazał pozycję spaloną. Po raz kolejny Sparta pierwszą połowę zakończyła bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę brodniczanie wyszli w tym samym składzie, a obraz gry był podobny. W 70. minucie trener Łukasz Kaliszewski zdecydował się wpuścić Adama Reise w miejsce Adriana Kurala i była to trafna decyzja. Reise już minutę po wejściu na boisko, w swoim pierwszym kontakcie z piłką, przymierzył z dystansu i dał Sparcie prowadzenie. Kilka minut później w sytuacji sam na sam po raz drugi pokonał bramkarza Kujawianki i ustalił wynik spotkania na 2-0.

Dzięki temu zwycięstwu Sparta awansowała na 4. lokatę. W następnej kolejce mecz na własnym terenie z Notecianką Pakość.

Skład Sparty: Wiśniewski - Ciechowski (żk 40'), Brzóska, Banasiak, Dzwonkowski - Janczak (k), Rupiński (żk 84'), Domżalski (87' Martyniuk), Brzuszczak (83' Kaczyński), Bocian (80' Koczur) - Kural (70' Reise, gol 71' i 78')
Rezerwowi: Ciarkowski, Lech, Wesołowski

Sędziował: Adrian Sławkowski (Lipno)