Podsumowanie weekendu drużyn młodzieżowych.

W miniony weekend w rozgrywkach ligowych zagrały wszystkie zespoły młodzieżowe Sparty. Młodzi piłkarze zagrali ze zmiennym szczęściem.

Junior starszy – liga okręgowa juniorów starszych- trener Daniel Bukowski

Sparta Brodnica – Wisła Grudziądz 7:3 (3:0)

Bardzo dobrze rozgrywki w lidze juniora starszego zainaugurowali podopieczni Daniela Bukowskiego. Chłopcy z rocznika 2000, którzy w poprzednim sezonie zdobyli wicemistrzostwo ligi wojewódzkiej pokonali na własnym boisku Wisłę Grudziądz 7:3.

Hat- trickiem w tym spotkaniu popisał się Bartłomiej Kaczyński. Pozostałe bramki zdobyli : Daniel Łazicki, Miłosz Szymborski, Mateusz Wesołowski oraz Feliks Kowalski.

Nasza przewaga w tym spotkaniu ani na chwilę nie podlegała dyskusji. Szkoda tylko straconych trzech bramek, które padły tylko i wyłącznie w wyniku naszego rozprężenia. Obawiałem się mocno tego spotkania, gdyż w wyniku decyzji związku rozgrywki zaczęliśmy bardzo późno. Jednak moi podopieczni bardzo dobrze sobie z tak długą przerwą poradzili.

Skład: Konrad Adamkiewicz, Aleksander Karłowicz, Damian Mućka, Kacper Szczepański, Dawid Borkowski, Daniel Łazicki (Adrian Wassilow), Feliks Kowalski ( Marcin Falasa), Artur Cellmer, Oskar Czupryński, Miłosz Szymborski( Bartłomiej Kaczyński), Mateusz Wesołowski (Mikołaj Malinowski)

Junior młodszy – 1 liga wojewódzka juniorów młodszych – trener Dawid Gmiński

Sparta Brodnica – Włókniarz Toruń 4:5 (0:0)

Niecodzienny przebieg miało spotkanie ligi wojewódzkiej, w którym chłopcy z rocznika 2002/2001 zmierzyli się z Włókniarzem Toruń. W pierwszej połowie nie padła żadna bramka. Natomiast po przerwie piłka aż 9 razy wpadała do bramki. Niestety jednego gola więcej zdobyli zawodnicy z Torunia i to oni zdobyli 3 pkt.

Bramki dla Sparty zdobyli: Jakub Ochocki, Jacek Kaźmierczyk, Dima Martyniuk, Miłosz Szmidt

Skład: Jakub Wiśniewski, Kacper Koźmiński, Jakub Ochocki, Karol Jaranowski, Miłosz Szmidt, Jacek Kaźmierczyk, Dima Martyniuk, Maciej Tuptyński, Kacper Dzwonkowski, Łukasz Jackiewicz, Mikołaj Sarnowski

Młodzik starszy – liga okręgowa młodzików – trener Mariusz Zabłocki

Sparta Brodnica – UKS Gol Brodnica 0:8

W meczu derbowym chłopcy z rocznika 2005 przegrali z UKS Gol 0:8 chociaż do przerwy w tym spotkaniu padły tylko 2 bramki. Mimo niekorzystnego wyniku trener chciałby pochwalić sowich zawodników za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu.

Młodzik młodszy – liga okręgowa trener Piotr Lamka

JSS Toruń – Sparta Brodnica 4:0

Niepowodzeniem zakończyła się wyprawa młodzików do Torunia. Podopieczni Piotra Lamki stoczyli wyrównany pojedynek z liderem rozgrywek. Dużo jednak kosztowała ich nonszalancja w obronie. Brodniczanie dwie z czterech bramek

Barwy Sparty reprezentowali: Szymon Karwasiński, Dominik Kamiński,Kamil Kwiatkowski,Jakub Aranowski, Marcel Drożdż, Dominik Warachowski, Kacper Piekarczyk, Filip Boraczyński,Tymoteusz Łukaszewski, Jakub Dulka, Sebastian Patalon, Oskar Wiśniewski, Michał Raszkowski, Maciej Bartnicki, Paweł Malinowski, Antoni Kozikowski

Orlik - liga orlików – trener Marcin Rupiński

Bardzo ciężkie zadanie czekało na podopiecznych Marcina Rupińskiego na turnieju w Wąbrzeźnie. Spartanie zmierzyli się z drużynami: Elany Toruń, Unii Wąbrzeźno oraz UKS Gol Brodnica. Niestety chłopcom z rocznika 2008 nie udało się wygrać żadnego meczu. Trener podkreśla jednak, ze chłopcy, którzy są rok młodsi od sowich przeciwników wykonują bardzo dobrą pracę na treningach, która na pewno zaprocentuje w kolejnych spotkaniach.

Skład: Kugaczewski Damian, Kowalewski Piotr, Witkowski Olek, Pesta Paweł, Klafta Filip,
Blank Bartosz, Zieliński Antek, Smigecka Marysia, Kamiński Oliwier, Pesta Rafał, Pawlak Błażej
Domżalski Filip, Szydłowski Maksymilian.

Żak 2009/2010 – liga okręgowa Żaka – trener Daniel Bukowski

IV kolejka ligi żaka gr. 2

Połowicznym sukcesem okazała się wyprawa młodych spartan do Chełmna. Brodniczanie w pierwszym swoim meczu pewnie pokonali gospodarza turnieju UKS Szkółka Piłkarska Chełmno 3-0 kontrolując mecz od pierwszej do ostatniej minuty. W drugim spotkaniu spartanie po wyrównanym i emocjonującym meczu nieznacznie ulegli drużynie JSS II Toruń 0-1.
Po czterech kolejkach ligowych żółto - czarni zgromadzili 18 pkt. bramki 18-17
Za tydzień w ostatniej ligowej kolejce tej jesieni udajemy się do Torunia, licząc na kolejną zdobycz punktową.

UKS Szkółka Piłkarska Chełmno - Sparta Brodnica 0-3
( bramki: Falkowski, Wałdowski, Brylski )
JSS II Toruń - Sparta Brodnica 1-0

Skład Sparty:
Damian Woźniak, Wojciech Falkowski, Olgierd Brylski, Filip Wałdowski, Eryk Ziółkowski, Wiktor Muzalewski, Karol Karpiński, Radosław Szadkowski, Adam Sarnowski, Igor Uzdowski, Wiktor Kilian, Jan Grzelak

Żak Sparta-West

W 4 kolejce I grupy Ligi Żaka zawodnicy Sparty West odnieśli trzy pewne zwycięstwa . Wszystkie spotkania odbywały się w fatalnych warunkach pogodowych , jednak chłopcy dali z siebie wszystko grając walecznie i wytrwale. Wielkie brawa dla całej drużyny !!!

Wyniki : SPARTA WEST - TAF TORUŃ 2:0 ( bramki :1x Jurek Śnieżko ,1x Karol Brzeziński )

SPARTA WEST - WISŁA TORUŃ 2:0 ( bramki : 2x Jurek Śnieżko)

SPARTA WEST - GWIAZDA TORUŃ 4:1 (bramki : Wojtek Natucki , Kacper Barański , Karol Brzeziński,1 samobój.)

Skład: Kuba Ostrowski, Kacper Barański , Jurek Śnieżko , Wojtek Natucki ,Karol Brzeziński , Franek Zabłotny , Bartek Ostrowski

Zarząd i trenerzy BKS Sparta składają serdeczne dziękuje rodzicom zawodników Sparty, którzy niezależnie od wyników w dużej liczbie wspierają Naszych zawodników!