Porażka w pierwszym spotkaniu

W pierwszym meczu sezonu 2017/2018 IV ligi kujawsko - pomorskiej przegrywamy z drużyną Legii Chełmża 0:1.

Pierwsza połowa to typowy mecz walki. Jednak to Nasz zespół stworzył groźniejsze sytuacje. Bardzo aktywny na połowie przeciwnika był Bartosz Zalewski. Po jego podaniu w 20 minucie w dobrej sytuacji znalazł się Maciej Koczur. Jednak piłka po strzale nowego zawodnika Sparty odbiła się jeszcze od obrońcy Legii i minimalnie minęła słupek. Z rzutu rożnego po ww. akcji mógł paść pierwszy gol. Jednak strzał głową Śniecia obronił bramkarz. Ostatnia ciekawa akcja to strzał Zalewskiego w 41 minucie. Również obroniony przez bramkarza gości.

Początek drugiej połowy łudząco przypominał pierwsza. Jednak tym razem to goście stworzyli jako pierwsi groźną sytuację. W 55 min. mocno naciskany Mateusz Wiśniewski wypuścił piłkę z rąk. Zawodnik gości skierował ją w stronę bramki. Zmierzającą do siatki piłkę z linii bramkowej wybił Janczak. W odpowiedzi w 60 min znów po stałym fragmencie gry przed szansą stanął Śnieć. Tym razem po strzale z pierwszej piłki przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kolejną dobrą sytuację miał w 75 min Tomasz Kaźmierczyk. Piłka i tym razem minęła bramkę Legionistów.

Brodniczanie mocno dążyli do zwycięstwa. Niestety przy wyprowadzeniu piłki  przytrafił im się prosty błąd, po którym Adam Piątkowski zdobywa jedyna bramkę w tym spotkaniu.

Gospodarze ambitnie walczą do końca spotkania o zmianę wyniku. W doliczonym czasie gry faulowany w polu karnym jest aktywny Śnieć. Jednak sędzia decyduje się pokazać Naszemu zawodnikowi żółtą kartkę za symulowanie.

Dziękujemy kibicom obu drużyn za doping w tym spotkaniu!

Kolejny mecz rozegramy za tydzień, na wyjeździe  z Chełminianką Chełmno ( sobota 12.08 godz.12.00)

Skład: Wiśniewski, Śnieć (ż.k.), Janczak, Golovatenko, Simson (Ciechowski Szymon (żk.), Rupiński (ż.k.), Brzóska Mateusz, Zalewski, Koczur, Witkowski (Kaźmierczyk Tomasz) , Ciechowski Łukasz