Puchar Polski: Sokół Radomin - Sparta 1:4

W meczu 3. rundy Okręgowego Pucharu Polski Sparta Brodnica pokonała na wyjeździe Sokoła Radomin 4-1.

Brodniczanie od samego początku przejęli inicjatywę nad niżej notowanym rywalem i atakowali jego bramkę. Pierwsze tego efekty przyszły w 26 minucie, kiedy trzecią z rzędu bramkę dla Sparty zdobył Adam Reise. Kilka minut później wynik mógł podwyższyć Dawid Bocian, ale z jedenastu metrów trafił w słupek.

Druga połowa przyniosła kolejne bramki. Najpierw fenomenalnie z rzutu wolnego uderzył Marcin Rupiński, a później w zamieszaniu w polu karnym Sokoła najlepiej zachował się Adam Reise i ustrzelił swój drugi dublet z rzędu. Na 4-0 podwyższył z rzutu karnego... bramkarz Mateusz Wiśniewski, pewnie wykonując "jedenastkę".

Rywale odpowiedzieli honorowym trafieniem w 78 minucie meczu.

Z dobrej strony w Radominie pokazali się młodzi piłkarze: grający od początku Bartłomiej Kaczyński oraz zmiennicy: Dmytro Martyniuk, Milan Lech, Oskar Czupryński i Mateusz Wesołowski.

Sokół Radomin - Sparta Brodnica 1-4 (0-1)
Bramki:
Reise 26', 65', Rupiński 58', Wiśniewski (k) 67'

Skład Sparty: Wiśniewski (gol 67') - Koczur, Brzóska, Banasiak, Ciechowski - Janczak, Rupiński (gol 58'), Bocian (Czupryński 77'), Domżalski (Lech 72'), Kaczyński (Martyniuk 60') - Reise (gol 26',65' , Wesołowski 70')
Rezerwowi: Ciarkowski, Kural, Brzuszczak

Sędziował: Jerzy Rolbiecki