Sukces w Małych Mistrzostwach  Świata!

W sobotę 09.06. na stadionie OSIR w Brodnicy odbył się turniej piłki nożnej dla rocznika 2009/2010 " Małe Mistrzostwa Świata " zorganizowany przez Nasz klub. 
Turniej połączony był z mini festynem ekologicznym pod nazwą " Brodnica Przyjazna Pszczołom", którego organizatorem był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Brodnicy.
Zawody otworzyli zaproszeni goście:
Starosta Brodnicki - Piotr Boiński
Kierownik Biura, Sportu, Turystyki i Rekreacji UM - Maciej Rżeński
W iście tropikalnej temperaturze przystąpiono do rywalizacji na trzech boiskach. Wszystkie drużyny biorące udział w zawodach w drodze losowania przybrały nazwy Państw, które już niebawem przystąpią do rywalizacji w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Rosji.
Drużyny brodnickiej Sparty występowały pod flagami:
Sparta Brodnica ( czarni ) - Anglia

Sparta Brodnica ( żółci ) - Polska

Sparta West Brodnica I - Brazylia

Sparta West Brodnica II - Niemcy 

Nasze zespoły zaprezentowały się świetnie. W finale rozgrywek spotkały się drużyny: Sparta (czarni) oraz Sparta West Brodnica I . W zaciętym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy Sparty West, którzy wygrali 1:0.

Wyniki :

Faza grupowa:

Sparta Brodnica ( Czarni ) - Anglia
Sparta - Gryf Sicienko 1-0
Sparta - Unia I Wąbrzeźno 4-1
Sparta - Mustang Ostaszewo 1-0

Sparta Brodnica ( żółci ) - Polska
Sparta - Jedynka Aleksandrów 0-0
Sparta - Polonia Iłowo 3-0
Sparta - Piast Łasin 0-1

SPARTA WEST I - Brazylia

Sparta West I - Dragon Jabłonowo 1:0 
Sparta West I - Kasztelan Sierpc 4:0 
Sparta West I - Viking Aleksandrów Kujawski 3:0 walkower

Faza Ćwierćfinałowa:
Sparta ( czarni ) - Jedynka Aleksandrów 2 - 0
Sparta ( żółci ) - Gryf Sicienko 0-0 ( karne 0-1 )

Sparta West I - Drwęca Nowe Miasto Lub 2:0

Sparta West II - Viking Aleksandrów Kujawski 3:0( walkower)

Półfinał
Sparta ( czarni ) - Unia I Wąbrzeźno 1-0

Sparta West I - Lech Rypin 4:3

Sparta West II-Dragon Jabłonowo 2:3

mecz o 11 miejsce:
Sparta West II-Mustang Ostaszewo 2:0

Mecz o 13 miejsce
Sparta ( żółci ) - Unia II Wąbrzeźno 0-0 ( karne 1-2 )

FINAŁ
Sparta ( czarni ) - Sparta West I 0-1

Składy:

Sparta West Brodnica:

Kuba Ostrowski,Filip Domeracki,Karol Brzeziński,Łukasz Skalski,Mateusz Skalski,Bartek Ostrowski,Jurek Śnieżko,Wojtek Natucki,Paweł Sankiewicz,Kacper Barański,Olek Lewandowski,Franek Zabłotny
Trenerzy: Kuba Kaźmierczyk ,Mateusz Kaźmierczyk

Skład Sparta Brodnica ( czarni )
Laskowski Dawid
Karpiński Karol ( 1 x gol )
Zieliński Wiktor
Brylski Olgierd
Kilian Wiktor
Falkowski Wojciech ( 2 x gol )
Małkiewicz Marek
Wojciechowski Jakub ( 4 x gol )
Karczewski Maksymilian
Ziółkowski Eryk ( 2 x gol )

Sparta Brodnica ( żółci )
Woźniak Damian
Muzalewski Wiktor
Gółkowski Hubert
Grzelak Jan
Szadkowski Radosław
Jajkowski Patryk
Piskorowski Nikodem
Betlejewska Oliwia
Wałdowski Filip
Hoxha Julian

Trener: Daniel Bukowski , Adam Muzalewski

Paweł Sankiewicz -najlepszym zawodnikiem turnieju - Sparta West Brodnica 

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zawodnika Sparta Brodnica ( czarni ) - Dawida Laskowskiego

Ponadto wyróżnieniami uhonorowano najmłodszych uczestników turnieju reprezentujących barwy żółto - czarnych :
- Filip Wałdowski, Marek Małkiewicz, Maksymilian Karczewski
( wszyscy rocznik 2011 )

Wszystkie drużyny turnieju zostały nagrodzone okolicznościowymi pucharami, medalami oraz nagrodami rzeczowymi.

Wielkie Podziękowania dla sponsorów.
Specjalne podziękowania kierujemy do rodziców dzieci grających w naszej drużynie za nieocenioną pomoc w organizacji turnieju.
Jesteście częścią tej drużyny. DZIĘKUJEMY !!!!