Pierwsze zwycięstwo!

Pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018 odnieśli seniorzy Brodnickiej Sparty. W meczu 4 kolejki wygrali z Kujawiakiem Kowal 3:1. Bramki dla Sparty  w tym spotkaniu strzelili: Adam Reise x2 oraz Bartosz Zalewski.

Od początku meczu Spartanie mocno zaatakowali piłkarzy gości. Już w pierwszej minucie groźne dośrodkowanie w pole karne Kujawiaka posłał Bartosz Zalewski. Jednak z piłką minimalnie minął się Adam Reise. Co nie udało się Naszemu napastnikowi w 1 minucie, udało się w 7. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez Koczura, piłka odbiła się od obrońcy Kujawiaka, a Reise pięknym strzałem  pod poprzeczkę otworzył wynik spotkania.

W odpowiedzi w 10 minucie groźnym strzałem popisał się Bartosz Śmigiel.

W 18 min. pięknym prostopadłym podaniem  popisał się Marcin Rupiński Do piłki dopadł  Reise, minął bramkarza i posłał piłkę do pustej bramki. Przy wyniku 2:0 po raz drugi bramce gospodarzy zagroził najaktywniejszy w drużynie gości Śmiegiel. Jednak i tym razem bez skutku.  W kolejnej części spotkania bardzo aktywny był Tomasz Kaźmierczyk i po jednej z indywidualnych akcji wyłożył piłkę Zalewskiemu, który bez problemów podwyższył na 3:0.

Drugą połowę lepiej zaczęli goście. Już w 46 min bliski pokonania Wiśniewskiego był Kwiatkowski. Ten sygnał ostrzegawczy nie podziałał na Spartan mobilizująco i w 55 min trzecia próba Bartosza Śmigla kończy się powodzeniem. Wynik 3:1. Bramka dodała drużynie z Kowala skrzydeł i coraz śmielej atakowali oni bramkę Sparty. Ich ataki nie przyniosły jednak skutku. W odpowiedzi bliski skompletowania hat-tricka był Reise. Nie udało mu się jednak w dobrych sytuacjach pokonać Macieja Bednarskiego.

Wynik do końca meczu nie uległ już zmianie i Spartanie zapisali na swoim koncie pierwsze 3 pkt w sezonie 2017/2018.

W najbliższej kolejce zmierzymy się na wyjeździe z Pogonią Mogilno. (sobota 02.09 godz.17.00)

Sparta Brodnica - Kujawiak Kowal 3:1 (3:0)

Skład: Mateusz Wiśniewski, Radosław Simson, Krystian Janczak, Sebastian Brzóska, Maciej Koczur, Mateusz Brzóska, Marcin Rupiński (88 min Piotr Lamka), Tomasz Kaźmierczyk (70 min Karol Witkowski), Łukasz Ciechowski (60 min. Szymon Ciechowski), Bartosz Zalewski (70 min. Mirosław Ratkowski), Adam Reise