Zwycięstwo w Bydgoszczy!

W meczu 12 kolejki IV ligi kujawsko - pomorskiej wygrywamy z Polonią Bydgoszcz 3:2.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już w 3 minucie zdobyli bramkę dającą im prowadzenie. Brodniczanie odpowiedzieli bardzo szybko. W 11 minucie gola strzelił dobrze dysponowany w ostatnich spotkaniach Oskar Brzuszczak. Niestety w 45 minucie bramkę "do szatni" zdobył Marcin Gołata i to gospodarze schodzili na przerwę w lepszych humorach.

Druga połowa to już zdecydowana przewaga Sparty. I za sprawą Łukasza Ciechowskiego - gol w 61 min. oraz niezawodnego Adama Reise w 81 min. wychodzimy na prowadzenie, którego nie oddajemy do końca meczu.

Tym sposobem zespół Łukasza Kaliszewskiego wygrywa kolejne spotkanie na wyjeździe!

Osobną, bardzo ważną kwestią jest sprawa obsady sędziowskiej. Nasz klub nigdy nie wypowiadał się w tej kwestii ale wydarzenia dzisiejszej soboty nie pozwalają Nam dłużej milczeć.

W dniu dzisiejszym swoje spotkania w Bydgoszczy rozgrywały trzy najstarsze wiekowo zespoły Sparty. Seniorzy z Polonią, Juniorzy starsi z CWZS MUKS Zawiszą oraz Juniorzy młodsi z BKS -em .

Zawody sędziowali arbitrzy  z Bydgoszczy lub okolicy.

Sędziowie  w tych spotkaniach podejmowali wiele kontrowersyjnych decyzji, często krzywdzących Nasze zespoły. Rozgrywki IV ligi  oraz I i II ligi wojewódzkiej to najwyższe kategorie  rozgrywkowe w naszym województwie i delegowanie na trzy spotkania zespołów Bydgoskich sędziów z samej Bydgoszczy lub okolicy już samo w sobie jest  bardzo kontrowersyjne i budzące negatywne emocje. Biorąc pod uwagę wydarzenia boiskowe  czujemy się mocno pokrzywdzeni.