Janczak: Cała drużyna zagrała bardzo dobrze

Mecz w Rypinie krótko podsumował kapitan Sparty, Krystian Janczak:

W derbach chcieliśmy podtrzymać dobrą dyspozycję. Wiedzieliśmy, że z meczu na mecz gramy coraz lepiej. Było widać, że cały zespół jest zmotywowany i chce walczyć o zwycięstwo. Od pierwszych minut to Sparta prezentowała się lepiej na boisku. Dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce, stwarzaliśmy większe zagrożenie pod bramką przeciwnika. Mieliśmy rzut wolny z okolic pola karnego i bardzo dużo rzutów różnych. Po jednym z nich Marcin (Rupiński - przyp.red.) trafił w słupek. Lech potrafił tylko raz zagrozić naszej bramce. Druga połowa to już zupełna dominacja naszej drużyny. Gospodarze raz potrafili groźnie odpowiedzieć, gdzie w zamieszaniu podbramkowym strzał z bliska obronił Wiśniewski. Później już był bezrobotny. Za to my mieliśmy tyle sytuacji, że gdyby wynik brzmiał 0:5, to też nikt z Rypina nie mógłby mieć żalu. Fajnie, że nasi napastnicy strzelają bramki, a do tego obudził się Oskar Brzuszczak, który przeprowadził dwie fenomenalne akcje. Cała drużyny zagrała bardzo dobre spotkanie i nie możemy już się doczekać wyjazdu do Włocławka.