Kujawianka - Sparta 1-1

W pierwszym wiosennym meczu Sparta zremisowała na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska 1-1.

Pierwsze dwa mecze wiosenne to kontynuacja piłkarskiej jesieni i dwie ostatnie kolejki rundy zasadniczej. To bardzo istotne mecze dla naszej drużyny, która walczy o awans do "mistrzowskiej siódemki", a punkt zdobyty w Izbicy jest w tym przypadku bezcenny. W ostatniej kolejce "wystarczy" bowiem wygrać z nie grającą już o nic Legią Chełmża i to zwycięstwo da nam awans.

Spartanie pojechali w bojowych nastrojach do Izbicy. Rywal był trudny, bowiem Kujawianka zajmowała przed tą kolejką wysokie, piąte miejsce w tabeli i miała na swoim koncie tylko trzy porażki. Trener Żółto - Czarnych miał do dyspozycji praktycznie najsilniejszą jedenastkę, pauzował tylko za kartki bramkarz Mateusz Wiśniewski, a w jego miejsce awaryjnie wystąpił Jacek Malanowski. Od pierwszej minuty desygnowany do gry był Jakub Szczepaniak - nowy zawodnik, młodzieżowiec wypożyczony z Olimpii Grudziądz.

Mecz nie rozpoczął się dla Sparty dobrze, bowiem po bramce głową Łukasza Galanciaka już od 24 minuty było 1-0 dla gospodarzy. Nie załamało to jednak piłkarzy Sparty, którzy stworzyli sobie kilka dobrych okazji, ostatecznie jednak do przerwy wynik się nie zmienił.

Po przerwie Spartanie nadal stwarzali sobie okazje i często atakowali, mając na uwadze wagę tego spotkania. Efektem tego był gol Kacpra Dzwonkowskiego w 58 minucie. Więcej bramek już jednak nie padło i mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Wynik tak naprawdę zadowolił jedną i drugą drużynę, bowiem gospodarze zapewnili sobie tym remisem udział w pierwszej siódemce, a brodniczanie mają bardzo dobrą pozycję przed ostatnią kolejką. Zwycięstwo z Legią zagwarantuje nam pierwszą siódemkę, ponieważ zrównamy się punktami z Pogonią Mogilno, z którą w bezpośrednim meczu padł wynik 1-1, a my mamy od Pogoni lepszy bilans bramkowy. Pogoń w ostatniej kolejce ma pauzę, więc na pewno nie powiększy swojej zdobyczy punktowej. Wszystko w nogach piłkarzy Sparty, emocji nie zabraknie.

Kujawianka Izbica Kujawska - Sparta Brodnica 1-1 (1-0)
Bramki: Łukasz Galanciak (24'), Kacper Dzwonkowski (58').

Sparta: Malanowski - Dzwonkowski (gol 58', żk 64'), Banasiak, Janczak (K), Ciechowski - Gajkowski, Rupiński, Brzuszczak, Szczepaniak (Tuptyński 60'), Domżalski - Reise
Rezerwowi: Muzalewski, Czupryński, Argalski, Koczur, Martyniuk, Bulman

Sędziował: Łukasz Zasada