Porażka z Cuiavią [GALERIA]

W meczu 19. kolejki IV ligi Sparta Brodnica przegrała na własnym boisku z Cuiavią Inowrocław 0-1.

Brodniczanie do meczu z Cuiavią przystępowali w roli faworytów, jednak trener Łukasz Kaliszewski nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z kilku kluczowych zawodników. Za żółte kartki pauzował Marcin Rupiński, a z powodu urazów zagrać nie mogli Adrian Kural oraz Radosław Gajkowski. Do gry gotowy był już natomiast Dawid Bocian, do kadry zespołu powrócił także Jakub Panek.

Sparta od początku meczu przejęła inicjatywę, jednak nie stwarzała sobie zbyt wielu sytuacji. Na barmkę drużyny z Inowrocławia strzelali Aleksandrowicz i Brzuszczak, jednak górą był bramkarz rywali. Najlepszą okazję w pierwszej części gry miała Cuiavia, po fatalnym błędzie Macieja Koczura sam na sam z Wiśniewskim wyszedł Mikołaj Ruta, górą z pojedynku wyszedł jednak bramkarz Sparty.

W drugiej połowie obraz gry się zmienił, grę zaczęli prowadzić goście i to oni w 65 minucie trafili do siatki, autorem bramki był Dariusz Słupski. Spartanie próbowali doprowadzić do wyrównania, najlepszą okazję do tego miał w samej końcówce Krystian Janczak, jednak wynik nie uległ zmianie. Sparta po słabym meczu przegrała na własnym boisku z Cuiavią 0-1.

Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław 0-1
Bramka: Dariusz Słupski (65')

Skład Sparty: Wiśniewski - Janczak (k, ż), Banasiak (ż, 82'), Brzóska, Ciechowski - Koczur (ż, 54', Cellmer 85'), Grudziński, Kovch, Brzuszczak (ż, 18'), Zalewski (65' Bocian), Aleksandrowicz (cz, 90')
Rezerwowi: Supiński, Łazowski, Panek, Czupryński, Martyniuk

Skład Cuiavii: Piernik - Zubko, Jastrzembski, Błaszczyk, Timm, Wiśniewski, Majchrzak, Maciejewski, Pieszak (Matykiewicz 83'), Słupski (Burzyński 90'), Ruta (Brzóstowski 69')

Sędzia główny: Tomasz Perliński (Włocławek)