Puchar Polski: Legia Chełmża - Sparta 1-2

Sparta Brodnica w meczu 2. rundy Okręgowego Pucharu Polski pokonała na wyjeździe Legię Chełmża 2-1 i awansowała do dalszego etapu rozgrywek.

Mecz rozpoczął się źle dla brodniczan, gdyż bardzo szybko stracili bramkę. Bartosz Pawkin już w 3 minucie wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Najlepszą okazję do wyrównania miał pod koniec pierwszej połowy Adam Reise, ale jego strzał głową trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie na boisku w miejsce Milana Lecha zameldował się Adrian Kural, co zapowiadało bardziej ofensywną grę.

Wyrównanie nastąpiło bardzo szybko po rozpoczęciu drugiej połowy - w 47 minucie po stałym fragmencie gry trafił Sebastian Brzóska. Spartanie za wszelką cenę chcieli uniknąć dogrywki i atakowali do końca bramkę rywali. Zaowocowało to w 87 minucie, kiedy strzał Adriana Kurala dobił Adam Reise i wprowadził Spartę do 3. rundy rozgrywek.

Skład Sparty: Wiśniewski - Koczur, Brzóska (47' gol), Banasiak, Janczak (k) - Rupiński (45' żk), Lech (46' Kural), Bocian, Domżalski (90' Czupryński), Brzuszczak (90' Martyniuk) - Reise (87' gol, 89' Kaczyński)
Rezerwowi: Ciarkowski, Dzwonkowski

Sędziował: Maciej Lanckowski