Remis na inaugurację!

Remisem zakończyło się pierwsze spotkanie rundy wiosennej rozegrane przez Nasz zespół. Na stadionie w Kurzętniku przeciwnikiem była Chełminianka Chełmno. W meczu 19 kolejki   padł remis 2:2. Dwie bramki dla Sparty zdobył Adrian Kural.

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji bramkowych. Jednak groźniejsi w tej części gry byli brodniczanie. I to oni w 20 minucie gry objęli prowadzenie. Po mocnym wstrzeleniu piłki w pole bramkowe przez Adama Reise, błąd popełnia bramkarz gości i Adrian Kural z bliskiej odległości zdobywa bramkę głową.

Dziesięć minut później ten sam zawodnik zdobywa drugą bramkę w tym spotkaniu. Tym razem po składnej akcji całego zespołu. PIłkę na lewej stronie boiska otrzymał Szymon Ciechowski i mocno skierował piłkę w pole karne. Tam w odpowiednim miejscu znalazł się wracający po kilku latach do Brodnicy Kural i w pierwszym kontakcie skierował piłkę do bramki.  Goście jedyną groźna sytuacja stworzyli po rzucie wolnym w 40 minucie gry. Jednak doskonałą interwencją popisał się Wiśniewski:

Wynikiem 2:0 zakończyła się pierwsza połowa gry.

Druga połowę lepiej zaczęła drużyna gości. I to właśnie drużyna przyjezdnych zdobyła kolejnego gola, który padł w tym spotkaniu.

Strata bramki podziałała motywująco an Spartan. Przed doskonałą sytuacją stanął Kural, który był bliski skompletowania hat-tricka. Niestety w sytuacji sam na sam zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał skierować jej do bramki.

Kilka minut później goście zdobyli drugą bramkę. Piłkę do bramki Sparty z najbliższej odległości skierował Kordowski.

Brodniczanie do końca spotkania dążyli do zwycięstwa. Bliski tego był Adam Reise, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. Duże kontrowersje wywołała też sytuacja z bardzo aktywnym Kuralem. Oceńcie Państwo sami:

Zawodnicy Sparty do końca spotkania walczyli o 3 punkty. Niestety nie udało się zdobyć 3 bramki. Pierwszy mecz wiosenny zakończył się więc podziałem punktów.

Kolejne spotkanie zagramy już za tydzień ( sobota godz.13.00) ponownie w Kurzętniku a przeciwnikiem będzie Notecianka Pakość. Serdecznie zapraszamy kibiców na to spotkanie!

Sparta Brodnica - Chełminanka Chełmno 2:2 (2:0)

Skład: Mateusz WIśniewski, Damian Argalski, Sebastian Brzóska, Krystian Janczak, Maciej Koczur (ż.k.), Radosław Gajkowski, Mirosław Ratkowski (Radosław Simson), Szymon Ciechowski (Łukasz Ciechowski), Oskar Brzuszczak (Mateusz Wesołowski), Adrian Kural, Adam Reise - trener Łukasz Kaliszewski