Sparta - BKS Bydgoszcz 1-1

W meczu 21. kolejki Sparta Brodnica podzieliła się punktami na własnym boisku z BKS-em Bydgoszcz

W spotkaniu z bydgoskim klubem trener Łukasz Kaliszewski nie mógł skorzystać z zawieszonych graczy defensywnych: stopera Doriana Banasiaka oraz kapitana, Krystiana Janczaka. Z tego powodu na lewej stronie obrony wystąpił Mateusz Grudziński, a parę środkowych obrońców stworzyli Maciej Koczur oraz Sebastian Brzóska. Na prawej stronie zmian nie było, pozycję tę zajął Łukasz Ciechowski. Do gry wrócił Oskar Brzuszczak, który w poprzedniej kolejce pauzował za kartki, a na ławce rezerwowych zasiadł kontuzjowany ostatnio Radosław Gajkowski.

Brodniczanie na boisko wyszli w nowych strojach firmy Zina.

Pierwsze minuty meczu były wyrównanie, żadna ze stron nie przeważała na boisku. Otwarcie wyniku nastąpiło w 20 minucie, kiedy sytuację sam na sam wykorzystał Bartosz Zalewski i strzałem pomiędzy nogami bramkarza zdobył bramkę. Przytomnie w środku pola zachował się Ivan Kovch, który wykorzystał błąd przeciwnika i podaniem z pierwszej piłki wykreował sytuację Zalewskiemu, zaliczając efektowną asystę. W dalszej części gry groźniejsi byli piłkarze z Bydgoszczy, jednak kilka razy fantastycznie bronił Mateusz Wiśniewski.

W drugiej części meczu na boisku nadal panowała wyrównana rywalizacja, jednak w końcówce meczu Spartanie stwarzali groźne sytuacje. Próbował Aleksandrowicz, Brzuszczak, Gajkowski, bliski zdobycia gola był Kural. Zemściło się to w 87 minucie. Rzut wolny z bocznej strefy z dalekiej odległości wykonywał Dawid Wiśniewski, piłka za sprawą mocnego wiatru obrała dziwną parabolę lotu, źle jej lot ocenił bramkarz Sparty i dostał przysłowiową "bramkę za kołnierz". Więcej bramek w tym meczu już nie padło, Sparta zremisowała z Budowlanym Klubem Sportowym Bydgoszcz 1-1.

Skład Sparty: Wiśniewski -  Ciechowski, Brzóska, Koczur, Grudziński - Rupiński (k), Brzuszczak, Zalewski (Gajkowski), Kovch (78" Panek), Bocian (46" Kural), Aleksandrowicz
Rezerwowi: Supiński, Martyniuk, Łazowski

Sędzia główny: Andrzej Sobieszczyk z Aleksandrowa Kujawskiego