Sparta - Cuiavia 4-1

W ostatnim meczu rundy jesiennej, Sparta pewnie pokonała Cuiavię Inowrocław 4-1 i awansowała na 7. miejsce w tabeli.

Będący ostatnio w formie brodniczanie od samego początku ruszyli do ataków i już w pierwszej akcji mogli wyjść na prowadzenie, gdyż bardzo blisko strzelenia gola był Maciej Tuptyński. Chwilę później dobrą okazję miał Adam Reise, jednak po jego mocnym strzale piłka przeleciała nad poprzeczką.

Co się odwlecze, to nie uciecze - w 10 minucie spotkania Reise wykorzystał podanie z prawej strony od Krystiana Janczaka i wyprowadził Spartę na prowadzenie.

Goście odpowiedzieli 8 minut później, kiedy po stałym fragmencie gry i dużym zamieszaniu, piłka wpadła do siatki. Bramka należała do tych z gatunku kontrowersyjnych, gdyż piłkarze Sparty sygnalizowali w tym przypadku faul na bramkarzu.

Wyrównująca bramka nie załamała Spartan, nadal byli drużyną wyraźnie dominującą i zdecydowanie lepszą. W 33 minucie doskonałe podanie ze środka pola dostał Oskar Brzuszczak i w sytuacji sam na sam, płaskim strzałem w długi róg pokonał bramkarza z Inowrocławia. Do przerwy Sparta zasłużenie prowadziła 2-1.

W drugiej części gry obraz się nie zmienił, Sparta przeważała, chociaż goście też stwarzali czasem jakieś zagrożenie, głównie po stałych fragmentach gry. Po jednym z rzutów wolnych, Mateusz Wiśniewski złapał mocno uderzoną przez rywala piłkę i błyskawicznie wznowił grę długim wybiciem. Zauważył będącego z przodu Grzegorza Domżalskiego, ten wykorzystał swoją szybkość, wyprzedził pilnującego go obrońcę i fenomenalnie przelobował golkipera rywali, który popełnił błąd wychodząc do tej piłki. Tym fantastycznym lobem z ponad 30 metrów Domżalski sprawił sobie wspaniały prezent, gdyż w tym dniu obchodził swoje 37. urodziny. W 83 minucie było więc już 3-1 i jak to się mówi - "po meczu".

Nie był to jednak koniec bramek. W doliczonym czasie gry, wprowadzony chwilę wcześniej Rafał Wiśniewski znów wchodząc z ławki wpisał się na listę strzelców i ostatecznie dobił bezradnych rywali. Sparta pewnie pokonała Cuiavię 4-1.

Był to ostatni mecz w tej rundzie. Sparta po 16 meczach ma na koncie zgromadzonych 25 punktów i zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. Pamiętajmy jednak, że szczęśliwie udało nam się rozegrać wszystkie zaplanowane mecze, niektóre inne drużyny mają nawet po 2 mecze rozegrane mniej. Teraz zasłużony odpoczynek i około 10 stycznia wznowienie treningów.

Sparta Brodnica - Cuiavia Inowrocław 4-1
Bramki: Reise, Brzuszczak, Domżalski, Wiśniewski

Skład: Wiśniewski - Ciechowski, Banasiak, Kaźmierczyk, Dzwonkowski - Janczak (K), Gajkowski, Brzuszczak, Tuptyński, Domżalski - Reise
Na zmiany wchodzili: Martyniuk, Kovch, Wesołowski, Wiśniewski
Rezerwowi: Koczot, Brzóśka, Karczewski

Sędziował: Szymon Rutkowski