Sparta - Kujawiak 2-1

W meczu 20. kolejki IV ligi Sparta Brodnica zwyciężyła na własnym obiekcie Kujawiaka Kowal 2-1.

Mecz od samego początku przebiegał pod dyktando gospodarzy, którzy już w 2 minucie meczu stworzyli sobie dogodną sytuację do strzelenia gola. Duże niebezpieczeństwo dla rywali stwarzał na lewej stronie Dawid Bocian, który po raz pierwszy wystąpił w wyjściowym składzie w barwach Sparty. Pomimo wielu dobrych okazji, Sparta do siatki Kujawiaka trafiła dopiero pod koniec pierwszej połowy. W 39 minucie Patryk Aleksandrowicz dobił wypuszczoną przez bramkarza piłkę i otworzył wynik spotkania. Do przerwy brodniczanie prowadzili 1-0, ale mogli zdecydowanie wyżej.

W drugiej połowie tempo gry spadło, a w 56 minucie Kujawiak za sprawą Macieja Lewandowskiego niespodziewanie doprowadził do wyrównania. Zwycięską bramkę Spartanie strzelili dopiero w 87 minucie, kiedy po ładnej akcji i podaniu Aleksandrowicza Mateusz Grudziński płaskim strzałem przy słupku pokonał bramkarza z Kowala. Po niespodziewanych emocjach do ostatnich minut, Sparta pokonała Kujawiaka 2-1 i awansowała na 3. miejsce w tabeli.

Sparta Brodnica - Kujawiak Kowal 2-1
Bramki: Sparta: Aleksandrowicz 39', Grudziński 87' Kujawiak: Lewandowski 56'

Skład Sparty: Wiśniewski - Janczak (k, żk), Brzóska, Banasiak (żk), Ciechowski - Rupiński, Grudziński (gol, 87'), Kovch, Martyniuk (Panek), Bocian (Kural) - Aleksandrowicz (gol 39', żk)

Skład Kujawiaka: Wojnowski - Jakubowski, Ratajczyk, Malinowski, Szablewski, Lewandowski, Shvets, Śmigiel (78' Czerwiński), Kwiatkowski (33' Markowski), Szymczak, Jakubowski