Sparta - Pogoń Mogilno 2-2

W pojedynku określanym jako hit 24. kolejki, Sparta Brodnica zremisowała z zajmującą przed tą kolejką drugie miejsce w tabeli Pogonią Mogilno 2-2.

Brodniczanie mecz rozpoczęli równie fatalnie, jak ostatnie starcie z Wisłą Nowe - nie minął nawet kwadrans, a Sparta przegrywała już 0-2. Najpierw w 5 minucie po nie najlepszej reakcji Mateusza Wiśniewskiego bramkę z rzutu wolnego strzelił Krzysztof Szal, a w 13 minucie pechową interwencję zaliczył Krystian Janczak, piłka odbijając się od jego głowy wpadła do siatki Sparty.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Dorian Banasiak strzałem z powietrza trafił do bramki Pogoni i po 45 minutach było już tylko 2-1 dla gości.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli Spartanie, efektem czego była bramka wyrównująca. Za bramkę samobójczą z pierwszej połowy zrehabilitował się kapitan Krystian Janczak, który w 49 minucie głową zdobył gola na 2-2.

Spartanie dążyli do zwycięstwa, m.in. groźnie z rzutu wolnego uderzał Marcin Rupiński, jednak w samej końcówce dwa groźne strzały głową oddali piłkarze Pogoni, na szczęście żaden z nich nie wylądował w bramce. Kolejna strata punktów na własnym terenie stała się faktem, Sparta - Pogoń 2-2.

Sparta: Wiśniewski - Ciechowski, Brzóska, Banasiak (45+1' gol, 69' żk), Janczak [k] (13' sam. 49' gol,) - Gajkowski (75' Koczur), Rupiński, Bocian, Brzuszczak, Panek (86' Cellmer) - Kural (83' Zalewski)
Rezerwowi: Supiński, Martyniuk, Łazowski

Pogoń: Kacper Uklejewski, Jakub Nowakowski, Błażej Duszyński, Bartłomiej Kruszewski, Jay Jaskólski, Oleksandr Kostiuk, Krzysztof Szal (5' gol, 60′ Jacek Wojciechowski), Szymon Babiarz (64′ Sebastian Hulisz), Kamil Kwiatkowski, Patryk Perliński, Wiktor Mrówczyński

Sędziował: Marcin Wódkowski (Bydgoszcz)