Sparta - Wisła Nowe 2-2

Kolejna niespodziewana strata punktów na własnym boisku. W meczu 23. kolejki Spartanie tylko zremisowali z przedostatnią w tabeli Wisłą Nowe 2-2.

Początek meczu zaskoczył wszystkich, bowiem skazywana na porażkę Wisła odważnie weszła w mecz, wyprowadzając w 7 i 12 minucie dwa ciosy. Po dwóch trafieniach Piotra Myścicha goście prowadzili w Brodnicy 2-0. Takiego początku spotkania nie spodziewał się nikt, łącznie z piłkarzami Wisły.

Brodniczanie rzucili się do odrabiania strat, efektem czego była debiutancka bramka w barwach Sparty Dawida Bociana w 33 minucie. Do przerwy goście prowadzili 2-1.

Druga połowa obfitowała w emocje oraz kartki. Rywale kończyli mecz w ósemkę, ponieważ w 60 minucie drugą żółtą kartę dostał Dawid Frelek, w 74 minucie bezpośrednią czerwoną kartę ujrzał Przemysław Lewandowski, a już w doliczonym czasie gry za drugie upomnienie boisko opuścił strzelec dwóch goli, Piotr Myścich.

Piłkarze Sparty od początku drugiej części gry mocno napierali na bramkę Wisły, stwarzając sobie wiele sytuacji, jednak do wyrównania doszło dopiero w 86 minucie za sprawą Łukasza Szpakowskiego, który strzelił bramkę samobójczą. Pomimo walki do ostatnich sekund, Spartanom nie udało się strzelić zwycięskiej bramki, mecz zakończył się remisem 2-2.

W kolejnym ligowym meczu Spartanie zagrają z Pogonią Mogilno, stawką tego spotkania będzie drugie miejsce w tabeli.

Skład Sparty: Wiśniewski - Ciechowski, Banasiak, Łazowski (46' Koczur), Janczak (k) - Rupiński, Grudziński (65' żk), Bocian (33' gol, 87' żk) , Zalewski (70' Gajkowski), Brzuszczak - Kural
Rezerwowi: Brzóska, Panek, Martyniuk, Cellmer,

Skład Wisły: Chmielecki (97' żk) - Szpakowski (40' żk, 86' sam.), Widz, Frelek (43',60' żk), Piórek, Lewandowski (74' czk), Rumiński (67' Gorczyński), D.Górski (k. 57' żk, 75' Sikorski), Adamczyk, P.Górski (61' żk), Myścich (7',12' gol, 91',92' żk)
Rezerwowi: Puncewicz, Adrychowski, Sikorski, Kopiński

Sędziował: Adam Kraśnicki (Lipno)
Widzów: ok. 200