Włocłavia - Sparta 1-1

W meczu 16. kolejki brodnicka Sparta zdobyła cenny punkt we Włocławku, remisując z Włocłavią 1-1.

Sparta na mecz do Włocławka jechała z trzema zwycięstwami z rzędu, jednak nie była faworytem w tym spotkaniu. To gospodarzy wskazywano jako drużynę, która ma większe szanse zainkasować 3 punkty. Włocłavia silnie się wzmocniła przed sezonem i jest jednym z głównych faworytów do awansu.

Brodniczanie na Kujawy udali się bez pauzującego za kartki Łukasza Ciechowskiego, a jego miejsce na prawej obronie zajął kapitan, Krystian Janczak.

Drużyna z Włocławka przez wirus COVID pauzowała w poprzedniej kolejce i nie trenowała. Było to widoczne już od pierwszych minut, gdyż niespodziewanie to Sparta była drużyną lepszą i tak było przez całą pierwszą połowę. Najlepszą okazję do zdobycia gola miał Maciej Tuptyński, ale jego strzał głową z linii bramkowej wybił obrońca rywali. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze - pod koniec pierwszej połowy Grzegorz Domżalski pewnie wykorzystał rzut karny i wyprowadził Spartę na zasłużone prowadzenie.

Druga połowa, zgodnie z przewidywaniami, to przewaga i liczne ataki gospodarzy, m.in. strzał w poprzeczkę. Spartanie dzielnie odpierali ataki rywali, jednak w 73' minucie defensywa pękła i Włocłavia doprowadziła do wyrównania. Ostatecznie mecz skończył się remisem 1-1 i możemy napisać, że jest to sprawiedliwy wynik i cenny punkt zdobyty na trudnym terenie.

Włocłavia Włocławek - Sparta Brodnica 1-1 (0-1)
Gol: Domżalski (karny, 38')
Sparta: Wiśniewski - Janczak (K), Kaźmierczyk, Banasiak, Dzwonkowski - Rupiński, Gajkowski, Kovch, Domżalski (gol), Tuptyński - Reise
Na zmiany wchodzili: Martyniuk, Wesołowski, Wiśniewski