Zwycięstwo w sparingu z Mustangiem

Sparta Brodnica w swoim drugim meczu kontrolnym podczas przerwy zimowej, pokonała V-ligowy Mustang Ostaszewo 4-2. Bramki dla żółto –czarnych strzelali kolejno: Kural, Bocian, Janczak i Zalewski.

Spartanie mecz rozpoczęli lepiej od rywali, częściej byli przy piłce i stwarzali sobie sytuacje bramkowe. Najpierw blisko trafienia był Brzuszczak, a później z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Adrianie Kuralu, nie wykorzystał Koczur.

Pierwsi bramkę zdobyli jednak gracze z Ostaszewa i do przerwy to oni prowadzili.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił, ale zamiast wyrównania, mieliśmy podwyższenie wyniku na 2-0, po rzucie karnym dla Mustanga.

Brodniczanie walczyli jednak do końca, czego efektem była najpierw bramka kontaktowa strzelona przez Kurala, a później wyrównująca, której autorem był nowy nabytek Sparty, Dawid Bocian.

W samej końcówce zamieszanie i błąd bramkarza wykorzystał Krystian Janczak, a w ostatniej akcji meczu wynik ustalił Bartosz Zalewski.

Mustang Ostaszewo – Sparta Brodnica 2-4