Lider Pokonany !!!

W sobotę  Brodnicka Sparta podejmowała na własnym boisku lidera rozgrywek 4 ligi   Kujawiankę Izbicę Kujawską . Wszyscy kibice ,działacze oraz sami piłkarze liczyli na 3 punkty  i zmazanie plamy po meczu w Złotnikach. Gospodarze rozpoczęli ten mecz spokojnie wyczekując na odpowiedni moment do ataku goście próbowali rozgrywać atak pozycyjny . Pierwszą groźną sytuację stworzyła sobie Kujawianka lecz bardzo dobrze interweniował Andrzej Szreiber  i cały czas było
0-0. Około 25 minuty goście po jednej z kontr mogli objąć prowadzenie lecz szczęście dopisało gospodarzą najpierw strzał  napastnika obronił Szreiber   dobitka trafiła w słupek a trzeci strzał zawodnika gości z linii bramkowej wybił Piotr Lamka . W 31 minucie meczu Sparta wyszła na prowadzenie  po wrzutce z lewej strony boiska  Mirosław Ratkowski dobrze zachował się w polu karnym i strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gości . W 43 minucie spotkanie  pada druga bramka  autorstwa Łukasza Ciechowskiego  który dobrze zamknął  wrzutkę Bartka Zalewskiego  i na przerwę gospodarze schodzili z dwu bramkową  przewagą .
Po przerwie Goście ruszyli do ataków , ale dobrze ustawiony zespół Sparty bez problemu odpierał ataki gości i wyprowadzał groźne kontry .  W  60 minucie meczu po dośrodkowaniu z rzutu wolnego groźny strzał głową oddał napastnik gości ,ale nie udało mu się pokonać bramkarza Sparty. W 70 minucie Grzegorz Bała urwał się obrońcą minął bramkarza  strzelił bramkę  ale w tej sytuacji  sędzia dopatrzył się spalonego . Końcówka meczu to przewaga Kujawianki która posyłała długie piłki w pole karne gospodarzy i tam szukała jeszcze szczęścia i zdobycia choćby jednej bramki . Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Sparta mogła cieszyć się z 3 punktów . Wszyscy liczymy na to , że brodnicki zespół  od tego meczu zacznie marsz w górę  tabeli .