Nowi zawodnicy w Sparcie

W zimowym okienku transferowym Brodnicki Klub Sportowy pozyskał trzech nowych zawodników. Do Sparty przenieśli się:
Mateusz Grudziński (ostatnio Unia Gniewkowo), Patryk Aleksandrowicz (ostatnio Elana Toruń) oraz Dawid Bocian (ostatnio Legia Chełmża).

Poniżej przedstawiamy sylwetki nowych zawodników.

Mateusz Grudziński
pozycja: środkowy pomocnik
data urodzenia: 10.08.1998
miejsce urodzenia: Toruń
wzrost: 181 cm

Mateusz ma 20 lat i jest wychowankiem Elany Toruń, gdzie grał przez wiele lat na szczeblach młodzieżowych, a w sezonie 2014/2015 roku trafił do drużyny seniorów. W lutym 2018 roku został wypożyczony do Chemika Bydgoszcz, z którym w IV lidze rozegrał rundę wiosenną. Następnie wrócił do Elany i na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Unii Gniewkowo, której barwy reprezentował w rundzie jesiennej obecnego sezonu, będąc jej podstawowym zawodnikiem. Jesienią rozegrał wszystkie 17 spotkań, spędzając łącznie na boisku 1443 minuty. Jego bilans w tych spotkaniach to 6 bramek i kilka asyst. Mateusz jest środkowym pomocnikiem, ale może również grać na boku obrony.

Patryk Aleksandrowicz
data urodzenia: 5.06.1983
miejsce urodzenia: Zgorzelec
wzrost: 180 cm

Patryk to bardzo doświadczony zawodnik, ma 35 lat i przez ostatnie sezony reprezentował barwy Elany Toruń. Grał tam od stycznia 2016 roku do grudnia 2018 i w tym czasie strzelił 25 bramek, mocno przyczyniając się do awansu Elany do II ligi. Jego kariera jest bardzo ciekawa, swego czasu reprezentował barwy warszawskiej Polonii, a później wiele lat spędził w Grecji.

źródło: 90minut.pl

Po powrocie do kraju przez jakiś czas nie grał w piłkę, karierę wznowił w barwach wspomnianej już Elany. Jesienią w II lidze wystąpił w 9 spotkaniach, zaliczając w nich jedną asystę. Patryk to ofensywny pomocnik, może grać też jako napastnik.

Dawid Bocian
pozycja: skrzydłowy/napastnik
data urodzenia: 22.07.1992
miejsce urodzenia: Chełmża
wzrost: 170 cm

Trzecim nowym piłkarzem Żółto-Czarnych jest 26-letni Dawid Bocian. Dawid trafił do nas z Legii Chełmża, której jest wychowankiem. To ofensywny zawodnik, który może grać na skrzydle oraz w ataku, a jego głównym atutem jest szybkość. Pomimo młodego wieku, Dawid może pochwalić się występami w wielu klubach.

źródło: 90minut.pl

W rundzie jesiennej w barwach chełmżyńskiej Legii Dawid zdobył 8 bramek, z czego jedną strzelił Sparcie i zanotował 9 asyst.

Oprócz tej trójki, kadrę zasiliło dwóch młodzieżowców:

Oskar Czupryński
data urodzenia: 7.12.2000

Artur Cellmer

data urodzenia: 25.03. 2000

Pełna kadra Sparty Brodnica na rundę wiosenną ---> LINK

Jeśli chodzi o transfery „w drugą stronę”, to zimą szeregi Sparty opuścił napastnik Adam Reise, który przeniósł się do Sokoła Zblewo, pomocnik Sergiej Trykosh (trenuje z Ładą Biłgoraj) oraz Damian Argalski (prawdopodobnie LZS Świedziebnia). Wiosną w kadrze seniorów BKS-u nie zobaczymy także Jakuba Panka, Korneliusza Łupińskiego, Jacka Kaźmierczyka (juniorzy) oraz Mateusza Wesołowskiego (juniorzy). Wszystkim zawodnikom dziękujemy serdecznie za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze.