Przegrywamy z Wkrą [GALERIA]

W swoim ostatnim meczu kontrolnym podczas zimowej przerwy Sparta Brodnica przegrała z IV-ligową Wkrą Żuromin 2-1

Spartanie objęli prowadzenie w 30 minucie spotkania, pewnym strzałem z rzutu karnego popisał się Marcin Rupiński. Kilka minut później gracze z Żuromina doprowadzili do wyrównania i do przerwy mieliśmy remis 1-1.

W drugiej połowie obraz gry niewiele się zmienił - brodniczanie zdecydowanie przeważali, blisko strzelenia gola byli Kovch i Grudziński, który trafił w słupek. Niestety, w 69 minucie rywale znów trafili do siatki, a w minucie 76 z rzutu karnego pomylił się Koczur i ostatecznie przegraliśmy z Wkrą 2-1.

Ciekawostka: w bramce rywali stał były zawodnik Sparty, Marek Koczot.

Skład Sparty: Wiśniewski - Grudziński, Banasiak, Janczak, Ciechowski - Rupiński, Brzuszczak, Aleksandrowicz, Bocian, Kovch - Kural
Na zmianę wchodzili: Gajkowski, Koczur, Łazowski, Martyniuk, Cellmer, Czupryński

Mecz odbył się na boisku ze sztuczną murawą w Rypinie.

Za tydzień brodniczanie rozpoczynają zmagania ligowe, pierwszym wiosennym rywalem będzie Chełminianka Chełmno. Mecz obędzie się w sobotę, 16 marca, o godzinie 14:00 na stadionie w Brodnicy. Będzie to pierwszy z 7 meczów pod rząd rozgrywanych na własnym obiekcie.

W przyszłym tygodniu na naszej stronie opublikujemy podsumowanie zimowych sparingów, okienka transferowego oraz zapowiedź meczu ligowego.