Porażka z Kasztelanem [GALERIA]

W przedostatnim meczu kontrolnym przed rundą wiosenną Sparta przegrała w Sierpcu z Kasztelanem 3-2.

Pierwsze 5 minut było obiecujące w wykonaniu brodniczan. Rozpoczęli oni z animuszem, dwukrotnie stwarzając sobie groźne okazje do zdobycia gola. Niestety, później w grę naszej drużyny wdarł się chaos i do przerwy przegrywaliśmy 1-0, tracąc bramkę w 43 minucie po stałym fragmencie gry.

W przerwie piłkarze usłyszeli kilka ostrych słów od trenera, niestety, po zmianie stron gra wyglądała niewiele lepiej. Mimo tego w 65 minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Wprowadzony chwilę wcześniej na plac gry Oskar Czupryński silnym strzałem pod poprzeczkę nie dał szans bramkarzowi Kasztelana.

Radość nie trwała długo, gospodarze w 68 i 70 minucie wyprowadzili dwa ciosy, wychodząc na prowadzenie 3-1. Spartanie jednak się nie poddawali, w 78 minucie z narożnika ładnie dośrodkowywał Grudziński, piłkę delikatnie musnął Łazowski i ta wpadła do siatki, 3-2.

Gra się zaostrzyła, w 80 minucie na boisku wywiązała się mała szarpanina, wynikająca z ostrego faulu na Adrianie Kuralu. Po całym zdarzeniu nadal trwały utarczki słowne, efektem czego Adrian Kural w 83 minucie otrzymał od sędziego czerwoną kartkę.

Pomimo dobrych okazji w końcówce i walce do końca, Żółto-Czarnym nie udało się doprowadzić do wyrównania, przegrywamy drugi sparing z rzędu.

Mecz rozegrany został na nowym stadionie w Sierpcu, na sztucznej murawie.

W kadrze zabrakło m.in. kontuzjowanych: Aleksandrowicza i Janczaka.

Kasztelan Sieprc - Sparta Brodnica 3-2
Bramki dla Sparty: Czupryńśki 65', Łazowski 78'

Skład Sparty: Wiśniewski - Grudziński, Koczur, Banasiak, Ciechowski - Zalewski, Gajkowski, Rupiński, Kovch - Brzuszczak, Kural

Na zmiany wchodzili: Łazowski, Czupryński, Cellmer, Brzóska, Martyniuk

Za tydzień Sparta rozegra ostatni sparing, w Żurominie zagramy z miejscową Wkrą.