#WszyscyNaSparte

Szanowni Kibice,

Przed nami bardzo ważna oraz historyczna runda wiosenna. Historyczna, bowiem po raz pierwszy zagramy aż 12 spotkań na własnym, nowym boisku, a pierwsze 7 z nich odbędzie się pod rząd. Historyczna także dlatego, że będziemy żegnać nasze stare, wysłużone trybuny, gdyż wedle zapowiedzi Władz Miasta, na jesieni ma zacząć się tak długo wyczekiwany ich remont.

Historia Sparty jest długa i kręta. Jesteśmy największym i najstarszym klubem sportowym w Brodnicy. Bywało, że wygrywaliśmy przy pełnym stadionie z Arką Gdynia, bywały też momenty, kiedy zajmowaliśmy końcowe lokaty w tabeli IV ligi. W tym roku świętować będziemy 95-lecie Brodnickiego Klubu Sportowego, co będzie ważnym wydarzeniem dla nas wszystkich.

Z całą pewnością drużyna będzie walczyć o zwycięstwo w naszej lidze. Mamy 3 punkty straty do lidera i gdyby nie dwie pechowe sytuacje na początku sezonu i przyznanie walkowera rywalom, bylibyśmy liderami. Mamy silną kadrę, która nie została osłabiona w zimowym okienku transferowym. Mamy wspomniany już atut własnego boiska – 12 z 17 meczów zagramy przy ul. Królowej Jadwigi. Łatwo nie będzie, ale jedno jest pewne – jak przystało na Spartan, będziemy walczyć do końca. Emocji na pewno nie zabraknie.

W związku z tym mamy do Was ogromną prośbę – przyjdźcie na stadion i wesprzyjcie naszą drużynę! Brodniccy kibice niejednokrotnie pokazali już, że potrafią licznie zjawić się na stadionie i liczymy, że tym razem będzie podobnie. W klubie dostępne są karnety na rundę wiosenną w kwocie 50 zł, uprawniają one do wejścia na wszystkie wiosenne 12 spotkań na naszym obiekcie. Pojedynczy bilet na mecz będzie kosztował 6 zł, kupując więc karnet oszczędzamy kilkadziesiąt zł. W sprzedaży dostępne są również nowe gadżety klubowe, a zysk z ich sprzedaży przeznaczony jest na działalność klubu, zachęcamy więc do zakupów. Sprawmy, żeby mecze Sparty były świętem, tak jak kilkanaście lat temu, kiedy w czasach III ligi brodnicki stadion pękał w szwach.

Tym wpisem chcielibyśmy zapoczątkować akcję #WszyscyNaSparte. Ma ona na celu zaktywizowanie brodnickich kibiców oraz poprawę frekwencji na naszym stadionie. W związku z akcją zaprezentujemy niebawem kilka niespodzianek na naszych mediach społecznościowych. Zachęcamy również Was do udziału w akcji poprzez udostępnianie naszych postów wraz z hashtagiem #WszyscyNaSparte.

Widzimy się wiosną na trybunach! Wszyscy razem, ramię w ramię jak Spartanie! Do zobaczenia!

Zarząd BKS Sparta

Sparta Brodnica - Chełminianka Chełmno, sobota, 16/03/2019, godz. 14:00 - inauguracja rundy wiosennej!