Sparta lepsza od Chełminianki [GALERIA]

Na inauguracje rundy wiosennej Sparta Brodnica w 18 kolejce pokonała przedostatnią w tabeli Chełminiankę Chełmno 2-0.

Mecz toczył się od początku pod dyktando gospodarzy, jednak to goście jako pierwsi stworzyli groźną okazję, ale mocny strzał z dystansu efektownie wybronił Mateusz Wiśniewski. W dalszej części meczu obie drużyny nie stworzyły sobie wielu okazji do zdobycia gola.

Już pod koniec 1. połowy trener Łukasz Kaliszewski zmienił Adriana Kurala, wpuszczając w jego miejsce Macieja Koczura. Koczur zajął miejsce Mateusza Grudzińskiego na lewej obronie, Grudziński został przesunięty do środka pola, a pozycję napastnika zajął Patryk Aleksandrowicz. Te zmiany okazały się trafne, gdyż w swoim debiucie Patryk Aleksandrowicz zaliczył debiutanckie trafienie, w 56 minucie kierując głową piłkę do siatki Chełminianki, do dośrodkowaniu z rzutu wolnego drugiego debiutanta, Mateusza Grudzińskiego. Grudziński oprócz asysty wywalczył w 75 minucie rzut karny, z którego na 2-0 podwyższył pewnym strzałem z Marcin Rupiński i tym samym ustalił wynik spotkania.

Sparta Brodnica - Chełminianka Chełmno 2-0
Bramki: 56' Aleksandrowicz, 75' Rupiński (k)

Skład Sparty: Wiśniewski - Ciechowski, Banasiak, Janczak, Grudziński (84' Cellmer) - Rupiński (78' Gajkowski), Kovch. Aleksandrowicz, Brzuszczak (84' Martyniuk), Zalewski, Kural (38' Koczur)
Rezerwowi: Supiński, Brzóska, Czupryński, Łazowski
Żółte kartki: Rupiński 22', Grudziński, Zalewski 82'
Sędzia główny: Karol Kobędza (Toruń)
Widzów: ok. 200

Następne spotkanie Sparta rozegra w sobotę, 23 marca, na stadionie w Brodnicy. Rywalem będzie Cuiavia Inowrocław.