Pierwsza porażka

W meczu 6 kolejki IV Ligi Kujawsko-Pomorskiej piłkarze Brodnickiej Sparty doznali pierwszej porażki w tych rozgrywkach przegrali Oni na własnym boisku  z Chełminianką Chełmno 0-1.

Mecz rozpoczęli lepiej gospodarze i to oni przeważali na boisku lecz z minuty na minutę spotkanie stawało się coraz bardziej wyrównane  i gra toczyła się głównie w środku boiska . W 30 minucie goście wyprowadzili kontrę po której zdobyli bramkę której autorem był Piotr Kaczkowski jak się później okazało była to jedyna bramka w tym spotkaniu . Sparta dobrą okazję do wyrównania miała w 44 minucie kiedy to po uderzeniu Łukasza Ciechowskiego piłka trafiła w poprzeczkę gości .
Po przerwie trener Jarzyński  dokonał jednej zmiany  w miejsce Szymona Ciechowskiego na boisku pojawił się Grzegorz Bała . Nasi zawodnicy dążyli do wyrównania lecz goście dobrze się bronili i wyprowadzali groźne kontry  w tej części gry szanse za zdybcie bramki miał Bała lecz jego strzały były nie celne albo wyłapywał je bramkarz .Najlepsza okazję Sparta miała około 83 minuty kiedy to po wrzutce w pole karne  Grzegorz Bała uderzał głową a piłka po jego strzale trafiła w słupek . Niestety Brodniczanom nie udało się wyrównać i mecz zakończył się wynikiem 0-1 .
Sparta spadła na 5 miejsce w tabeli a Chełminianka została samodzielnym Liderem tabeli.

Sparta Brodnica - Chełminianka Chełmno 0-1 (0-1) 30' Piotr Kaczkowski